NIEPOWTARZALNE WIDOKI

POLECANE
ATRAKCJE

Kotlina Kłodzka

Region w Sudetach

Kotlina Kłodzka (czes. Kladská kotlina, niem. Glatzer Kessel) (332.54) – kraina geograficzna w Sudetach. Jest to kotlina w Sudetach Środkowych otoczona przez Góry Bardzkie, Wzgórza Włodzickie, Wzgórza Ścinawskie, Góry Stołowe, Góry Bystrzyckie, Góry Złote i Masyw Śnieżnika i wraz z nimi tworzy krainę historyczną zwaną ziemią kłodzką. Głównym miastem jest Kłodzko.

Region bogaty w atrakcje turystyczne, pokryty zarówno gęstą siecią drogową, jak i siecią pieszych szlaków turystycznych. Działa tu kilka popularnych ośrodków narciarskich (ukształtowanie terenu umożliwia uprawiania narciarstwa biegowego jak i zjazdowego). Kuracjusze odwiedzają liczne uzdrowiska o wieloletniej tradycji powstałe wokół źródeł wód mineralnych – głównie szczawy – (m.in. Kudowa-Zdrój, Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Długopole-Zdrój, Lądek-Zdrój).

W regionie

Wybrane atrakcje turystyczne

- przełom Nysy Kłodzkiej w Bardzie,
- pruska twierdza kłodzka, twierdza w Srebrnej Górze,
- XVII-wieczna Kaplica Czaszek w Czermnej,
- barokowa bazylika i Kalwaria Wambierzycka,
- Pałac w Sarnach,Pałac w Żelaźnie,
- Zamek Kapitanowo w Ścinawce Średniej,
- Zamek w Ratnie Dolnym,w Gorzanowie,w Bożkowie,
- Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju,
- Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej,
- Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku,
- Jaskinia Niedźwiedzia i kopalnia uranu w Kletnie,
- Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota w Złotym Stoku,
- Wodospad Wilczki i „Ogród Bajek” w Międzygórzu,
- Ogród japoński w Jarkowie koło Kudowy-Zdroju,
- Park Narodowy Gór Stołowych,
- Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju,
- Teatr Zdrojowy im.F.Chopina w Dusznikach-Zdroju.

Natura

Cuda ziemi kłodzkiej

Oszałamiająca natura, przykurzone pałace, cudowne miasteczka. Kotlina Kłodzka to kraina magiczna. Wie o tym Olga Tokarczuk. Teraz wiem i ja.

Wspaniały opis Julii Lachowicz, który podsumowuje wszelkie doznania na ziemi kłodzkiej. Tekst w całości dostępny na stronie Traveler’a: ZOBACZ TUTAJ »

Dla Dzieci

Udane imprezy dla najmłodszych

Urodziny na placu zabaw i pod chatą grillową? Czemu nie? Zamki dmuchane, pyszne menu dla dzieci to przepis na udaną imprezę dla najmłodszych.

Dzieci uwielbiają się bawić! A miejsce gdzie młodsi i starsi mogą bezpiecznie oddawać się grom i zabawom ruchowym jest dla rodziców najważniejsze. Plac zabaw to prawdziwy poligon dla naszych dzieci – wszechstronnie je pobudzający, pozwalający na zdobywanie nowych sprawności i trenowanie nabytych już umiejętności. W otoczeniu ciszy, lasów, w piasku zarówno rodzice jak i dzieci będą mogli razem spędzać rodzinny czas. Nasz plac zabaw czynny jest przez cały rok. Moduły dostosowane są dla młodszych i starszych. Funkcjonująca w obrębie placu tyrolka to mega zabawa dla najmłodszych. 

@textColor
@lightBgColor
@midBgColor
@darkBgColor
@baseColor
@brandPrimary
@brandSuccess