ROWERY

AKTYWNY
WYPOCZYNEK

Turystyka rowerowa

aktywny wypoczynek

W Górach Bardzkich niezwykłe walory krajobrazowe łączą się z bogactwem świata przyrody. Niepowtarzalne widoki, urokliwe łąki i polany, sieć dróg polnych i leśnych przyciągają do Barda amatorów kolarstwa górskiego.

W kalendarz imprez sportowych na stałe wpisał się wieloetapowy wyścig rowerowy MTB Jesień w Mieście Cudów.

Mapy ścieżek rowerowych »

Singletrack

ponad 133 km tras położonych na terenie 7 gmin

Siedem gmin i stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkiej otrzymało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 na projekt pn. „SingletrackGlacensis”.

Łącznie w ramach projektu „Singletrack Glacensis” wykonano ponad 133 km tras położonych na terenie 7 gmin: Bardo, Bystrzyca Kłodzka, Gmina Kłodzko, Lądek Zdrój, Międzylesie, Stronie Śląskie, Złoty Stok. Liderem projektu jest Stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkiej.

Hotel Bardo mocno wpisał się kalendarz wielu imprez jako centrum takich rowerowych imprez. Odbywa się tutaj inauguracja sezonu Strefy MTB  Sudety, która corocznie przywołuje kilkuset uczestników, mieszkańców i widzów.  Idąc za tymi sukcesami widzimy ogromny potencjał w rozwoju tego kierunku turystyki.

Pumptrack

Sprawdź się na torze

Pumptruck to jazda na specjalnie przygotowanym torze, zabawa na dwóch kółkach dla wszystkich grup wiekowych. Stwarza możliwość obycia z rowerem, rozwija koordynację ruchową oraz zmysł równowagi przy maksymalnym poziomie bezpieczeństwa. Jazda na tym torze to prosty i przyjemny sposób na aktywność sportową.

Pumptrack jest zaprojektowany i wykonany tak, by był optymalny dla każdego użytkownika, przejezdny na każdej prędkości zarówno dla małych rowerków dziecięcych jak i dużych rowerów górskich dzięki odpowiednio wysokim i wyprofilowanym przeszkodom.

Wypożyczalnia

Rowery elektryczne

Dzięki silnikowi elektrycznemu rower posiada własny napęd. System pozwala na ustawienie mocy wspomagania, przez co możemy jechać całkowicie o własnych siłach albo też w większości zdać się na napęd. Górskie szlaki rowerowe stają się ogólnodostępne i nie ma już bariery kondycji czy wieku. Rowery elektryczne to najlepsze rozwiązanie dla aktywnego seniora. Dzięki silniczkowi elektrycznemu nie odczuwasz ciężaru bagażu.

Rowery SPECIALIZED są idealne na długie, kręte singletracki, ale też samobójczy pęd w dół – żadna góra nie jest przeszkodą nie do pokonania. Górski maszyny zostały wyposażone w najnowocześniejszą technikę i przetestowane w najtrudniejszych warunkach. Zapytaj w Recepcji o naszą wypożyczalnię rowerów.

Stacja Naprawcza

i Przechowalnia

W naszej gminie wykonano 31,5 km tras, które poprowadzone są m.in. do Przełęczy Łaszczowa, Miejsca Hrabiowskiego czy od Wilczej do Opolnicy/Barda. W ramach projektu posadowiona została stacja doładowawcza dla e-bików oraz stacja naprawcza (znajdują się one przy parkingu na ul. Skalnej w Bardzie).

Zbudowanie dla naszych gości i turystów centrum postojowego i serwisowego, mobilizuje do aktywnego uprawiania turystyki. Wspaniałe usytuowanie Hotelu Bardo (bezpośrednio w sąsiedztwie szklaków rowerowych) i stworzenie w obrębie hotelu punktu serwisowego podniosło komfort rowerzystów i turystów, którzy potrzebując pomocy na wypadek niesprawnego sprzętu czy też potrzeby niewielkich napraw z pewnością poczują ulgę a docenią walory otoczenia.